“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. NOWOGRÓG WOŁYŃSKI

19 września br. w Nowogród-Wołyńskiej Szkołe nr 8 miały miejsce warsztaty towarzyszące wystawie “Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku”.

Szkoła Ogólnokształcącej I-III stopnia nr 8 w Nowogrodzie Wołyńskim bierze udział w projekcie o nazwie “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich”. Te warsztaty były integralną częścią projektu.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie oraz ich liczba wyniosła ponad 40 osób. Głowną większaścią byli uczniowie z 6 i 7 klasy. Chociaż oni różniły się nie co wiekowo i poziomem opanowania polszczyzny, lecz każdy z z nich pragnął więcej się dowiedzieć z warsztatów. Zabawa trwała ponad 2 godziny i pozwoliła uczniom spędzić czas z korzyścią, nabyć nowej wiedzy jednocześnie opanowująć nowe słownictwo. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie w proces edukacyjny nauczycielki  p. Aliny Gubień, która w tak krótkim czasie – od 5 klasy- osiągnęła dobre wyniki – dzieci czytają, piszą i doskonale przyswajają informację po polsku.

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”