“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. SŁAWUTA

26 września w Sławucie obwodu chmielnickiego odbyły się warsztaty w ramach realizacji projektu “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” w Ośrodku Edukacyjno-Kształcącym Szkoła Ogólnokształcąca Gimnazjum Nr 5. Lekcje były poswięcone wybitnym polskim działaczam w dziedzinie gospodarki.

Warsztaty oraz grę edukacyjną towarzyszące wystawie „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku” przeprowadziła Pani Julia Sierkowa z Chmielnickiego. Spotkanie odbyło się w pomieszczeniu biblioteki szkolnej. W przedsięwzięciu brała udział 8 klasa Gimazjum, ucząca się języa polskiego. Wszystkim uczestnikom bardzo spodobała się wystawa poświęcona wybitnym działaczom, lecz najbardziej interesują dla dzieci okazała się gra w giełdę. Oprócz możliwości nauczyć się nowego słownictwa przez grę, wszyscy wyobrazili siebie przedsiębiorcami. To bardzo się spodobało dzieciom. Każde dziecko mówiło o tym, że bardzo by chętnie uczestniczyło jeszcze raz w czymś podobnym. A te piękne kapelusze… chyba dla uczniów pasowały jaknajlepiej!

Wyrażamy serdeczne podziękowanie w imieniu Pani Dyrektor Gimnazjum Haliny Bołkun, uczniów, rodziców, nauczycieli za tak wspaniałą możliwość wesołej nauki języka polskiego Fundacji Wolność i Demokracja, Pani Julii Sierkowej i wszystkim organizatorom spotkania!

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”