“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. WINNICA-UNIWERSYTET

10 września 2018 r. sylwetki wybitnych Polaków XIX wieku zostały przedstawione na Wydziale Filologicznym dla studentów III roku filologii ukraińskiej i polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Mychajła Kociubińskiego w Winnicy.

W gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego odbyła sie wystawa i gra pt. „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku”. Całość wydarzenia jest cześcią projektu “Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” który jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Wybieram polski. Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.

Studenci podeszli do gry bardzo twórczo przekonując do inwestowania. Naprzykłąd wykonawca roli Leona Sapiehy obiecał dożywotne przejazdy ulgowe dla tych, którzy zainwestują w Koleje. Wykorzystując podejście kinestetyczne, czyli ucząc się poprzez ruch, działanie, odkrywanie, studenci zastanawiali się, w jaki sposób taką formę gry historyczno-edukacyjnej można wykorzystać dla nauczania języka obcego dla dzieci różnego wieku. Obecni byli wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego, Pani prodziekan wydziału Filologicznego oraz Pani Konsul Agnieszka Góralska z Konsulatu Generalnego RP w Winnicy. Wydarzenie przeprowadziła Pani aria Kozyrska-Mazur.

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”