“WKŁAD WIELKICH POLAKÓW W KSZTAŁTOWANIE…” JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH UKRAIŃSKICH. WINNICKA SZKOŁA NR 8

7 września 2018 r. w Szkole Ogólnokształcącej I-III st. nr 8 Winnickiej Rady Miejskiej odbyła się wystawa i gra edukacyjna pt. „Wkład wielkich Polaków w kształtowanie się nowoczesnej gospodarki i ekonomii oraz przemian społecznych na ziemiach polskich w XIX wieku”.

Całość wydarzenia była prowadzona w języku polskim. Obecni uczniowie – 30 osób – uczą się języka polskiego od kilku lat. Sama wystawa i gra była prowadzona w klasie polskiej, wyposażonej w różne pomoce dydaktyczne. Dzięki pracy nauczycielki jezyka polskiego Pani Iryny Tabaczuk wszystkie dzieci rozumiały zasady gry i mówiły po polsku. W wydarzeniu uczesniczyła przedstawicielka Konsulatu Generalnego RP w Winnicy – Pani Anna Szłapak. Wystawę i grę przeprowadziła Pani Maria Kozyrska-Mazur.

 

Проект «Обираю польську мову. Промоція польської мови в українських школах» співфінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018 р.»

Projekt “Wybieram Polski. Promocja języka polskiego w szkołach ukraińskich” jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”