Za nami IV Ogólnoukraińskie Dyktando z Języka Polskiego


Jak co roku, dyktando cieszyło się na Ukrainie ogromną popularnością. W IV już edycji Ogólnoukraińskiego Dyktanda z Języka Polskiego „Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku” udział wzięło około 2000 osób.

Równo o godzinie 12 młodzież i seniorzy, uczniowie i nauczyciele, studenci i profesjonaliści połączyli się we wspólnym obcowaniu z językiem polskim. Użytkownicy polszczyzny z Charkowa, Chmielnickiego, Czerniowiec, Drohobycza, Gródka, Kijowa, Kropywnyckiego, Krzywego Rogu, Lwowa, Łucka, Odessy i Dniepru przystąpili do pisania dyktanda 20 maja, z kolei w Winnicy i Żytomierzu sprawdzian przeprowadzono dzień później – 21 maja. Tematem przewodnim tegorocznego dyktanda była postać Ojca Świętego – Jana Pawła II.

Relacje z miast:

Charków

Chmielnicki

Czerniowce

Dniepr

Gródek

Drohobycz

Kijów

Kropywnycki

Krzywy Róg

Lwów

Łuck

Odessa

Winnica

Żytomierz


Ogólnoukraińskie Dyktando z Języka Polskiego „Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku” jest realizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Dofinansowanie wydarzeń uzupełniających edukację polską i o Polsce na Ukrainie” współfinansowanego ze środków Senatu RP w ramach zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r.